KLKS Jantar Swarzewo - strona nieoficjalna

Strona klubowa
  • JANTAR - KULTURA!!
  •        

Buttony

herb i barwy

Dla grupy osób, które łączą się pod jednym hasłem, aby działać w jednym kierunku ważne są symbole przynależności do grupy. Nie inaczej jest w wypadku drużyn i klubów piłkarskich. Tak jest też w wypadku Jantara Swarzewo.

 

- barwy drużyny 

 

Nikt nie powinien mieć żadnych wątpliwości - jesteśmy drużyną z nordowych (północnych) Kaszub. Drużyną z miejscowości, gdzie znajduje się najważniejsze sanktuarium maryjne dla kaszubskich rybaków i okolicznych wiernych. Stąd też nieprzypadkowo w naszym herbie znajduje się wizerunek Matki Boskiej Swarzewskiej.

Barwy klubu łączą nasze korzenie i nazwę drużyny:

czarno - jantarowe... inaczej rzecz ujmując czarno - złote

- kaszubskie barwy narodowe

 


- herb drużyny

 

Herb powstał chwilę po tym jak trzech założycieli obecnej drużyny postanowiło odtworzyć piłkę nożną w Swarzewie. Pomysłodawcą i twórcą herbu jest Janusz Nowicki.

- Pomysłów było wiele, ale najprostsze są najlepsze - uważa twórca. - Postanowiłem nie wyważać otwartych drzwi. Jantar od zarania był Ludowym Zespołem Sportowym, dlatego wpisałem herb w logo LZS. Zmieniłem jedynie barwy i zamiast słońca jest piłka z charakterystycznym wyróżnikiem miejscowości, figurą Matki Boskiej Swarzewskiej.

 

 

 

Losowa galeria

Sokół Strzelno - Jantar Swarzewo
Ładowanie...

Reklama

Logowanie