Zagramy w orlikowej lidze gminy Puck

• autor: kibol.pl, 2012-03-05 18:19

Sztab szkoleniowy - po dłuższym namyśle - zdecydował o przystąpieniu naszej drużyny do rozgrywek ligi, która będzie rozgrywana na Orlikach gminy Puck. Chętnych do gry jest już co najmniej dziesięć drużyn.

Nie możemy jeszcze podać żadnych szczegółów, gdyż nawet nie ma regulaminu rozgrywek. Tworzą go instruktorzy sportu z Ośrodka Kultury, Sportu i Turystyki w Gminie Puck. Prawdopodobnie większość spotkań rozgrywana będzie na Orliku w Starzynie. Nie wykluczone jednak, że część spotkań odbędzie się w Żelistrzewie.

Mecze mają być rozgrywane wieczorami w tygodniu. Jedna z propozycji mówi o meczach 2x10 min, choć wydaje się że to dosyć krótki okres czasu. Nie ma pewności czy grać będziemy składem 4+1, czy 5+1. Niemniej jednak do gry będzie potrzebnych mniej zawodników niż na boiskach trawiastych. To przekonało nas do uczestnictwa w lidze. Frekwencja bowiem na treningach nie jest zachwycająca, ale tylu zapaleńców chyba się między nami znajdzie.

Pierwsze mecze planowane są do rozegrania za ok. dwa tygodnie. Liga ma zakończyć się jeszcze przed rozgrywkami klasy B gminy Puck na trawie.

Z pierwszych doniesień wiemy o chęci gry drużyn z Werblinii, Strzelna, Starzyna, Żelistrzewa, Połchowa, Połczyna i Łebcza. Niektóre z nich wystawią więcej drużyn niż tylko jedną.

Mamy nadzieję, że damy radę zbierać się na mecze i trochę pobawić się podczas nowych, piłkarskich rozgrywek. Dajcie znać w komentarzach co o tym myślicie.

Kaszubia II Starzyno - Jantar Swarzewo