MKS Władysławowo junior A - Jantar 3:1

• autor: kibol.pl, 2012-03-17 18:45

Przegraliśmy dzisiejszy mecz sparingowy z juniorami MKS Władysławowo 1:3 (0:0). Pierwsza połowa była w naszym wykonaniu całkiem dobra. Niestety, gorzej było po przerwie.

W pierwszej połowie gospodarze mieli kilka stuprocentowych okazji do zdobycia gola, ale nie potrafili trafić do naszej bramki. My też wypadliśmy dobrze, skoro chwalili nas nawet rywale.

Gorzej sytuacja wyglądała w drugiej połowie. Dwóch naszych zawodników z różnych przyczyn opuściło stadion, co miało wpływ na dalszy przebieg meczu. Po pierwsze graliśmy początkowe 5-10 min w dziesiątkę, gdyż nie zauważyliśmy braku jednego zawodnika! :) Chwilę później objęliśmy prowadzenie chyba po strzale Bartosza Ciesielskiego. Prowadzeniem cieszyliśmy się jedynie kilka, no może kilkanaście minut. Gospodarze wyrównali po naszych błędach.

Ostatnie 10-15 min znowu graliśmy w dziesiątkę, bo skurcze mięśni nie pozwoliły na grę jednemu z naszych obrońców. A niestety, nie było już nikogo na zmianę. Natomiast zawodnik z pomocy, biegał po boisku mimo łapiących go skurczów. Inny z obrony prosił o zmianę, bo zabrakło mu tlenu w płucach... Kilku innych z kolei nie prosiło o zmianę, ale wyglądali jakby o niczym innym nie marzyli. To zaważyło na stracie kolejnych dwóch bramek w samej końcówce meczu.

Wnioski: juniorzy MKS są od nas lepiej wyszkoleni technicznie, ale już na pewno są po prostu przygotowani do gry motorycznie. U nas z jednym i z drugim jest słabo. Ale o ile szkolenie techniki jest dla niektórych trudne, to motorycznie można przygotować się nawet samemu. Trzeba tylko chcieć!!!

Dzisiejsza przegrana to efekt słabej frekwencji na treningach. Nie ma zgrania w drużynie, brakuje też siły na obie połowy meczu. Jak widać nasze przygotowanie na naszą ligę wystarcza, ale próba gry na wyższym poziomie może skończyć się kompromitacją. Nie możemy się jednak poddawać - od kwietnia wchodzimy na nasze boisko i rozpoczynamy prawdziwe treningi. W międzyczasie spróbujemy załatwić też kilka kolejnych sparingów.

JANTAR: Marcin Pobłocki/Marcin Czajka - Waldemar Kryszak, Jakub Ustarbowski, Paweł Parchem, Mateusz Parchem, Piotr Zjawiony, Patryk Wittbrodt, Krzysztof Ratz, Waldemar Jeschke, Damian Binasiewicz, Bartosz Ciesielski, Rafał Modliński

Jantar na turnieju w Starzynie