Sprawiedliwość zatriumfowała - jest walkower!

• autor: kibol.pl, 2012-04-10 18:19

O tym mówiło się już od pewnego czasu. Nie chcieliśmy jednak nagłaśniać sprawy, do czasu rozpatrzenia jej przez zarząd Rady Gminnej Ludowych Zespołów Sportowych w Pucku. Decyzja została podjęta - mamy kolejne trzy punkty!

Galeria zdjęć

jantar-swarzewo-piast-piasnica-domatowko-2678257.jpg jantar-swarzewo-piast-piasnica-domatowko-2678263.jpg jantar-swarzewo-piast-piasnica-domatowko-2678268.jpg

Zakładaliśmy sobie przed sezonem, że nie będziemy sprawdzać tożsamości zawodników żadnej z drużyn z nami grającej. Chcieliśmy honorowo wygrywać mecze na murawie, a nie 'przy zielonym stoliku'. Tak też uczyniliśmy, chociaż sami byliśmy sprawdzani nawet po przegranym przez nas meczu w Gnieżdżewie.

Zupełnie jednak przypadkiem, galeria fotografii wykonanych podczas naszego spotkania w Swarzewie z Piastem Piaśnica/Domatówko przyniosła nam niespodziewanie trzy punkty. Zdjęcia jednego z zawodników przeciwnej drużyny wykonaliśmy również przypadkiem podczas rozgrywek ligi halowej w Pucku. To, że zawodnik grał tam w barwach Redy - Rekowa o niczym jednak jeszcze nie świadczyło. Wiadomo nie od dziś, że w rozgrywkach halówki można do składu dokoptować kogo się chce. Więc i rekowianie mogli posiłkować się graczem Piasta.

Rzecz jednak w tym, że zawodnik ten od dłuższego już czasu jest graczem A-klasowej Błyskawicy Reda Rekowo. Co więc robił w drużynie Piasta... Z rozmowy przeprowadzonej z kibicem drużyny z Piaśnicy/Domatówka wynikało, że w meczu z nami w składzie Piasta było co najmniej trzech piłkarzy grających w innych, wyżej notowanych drużynach.

W ten sposób nie można dziwić się pierwszym zdaniom komentarza, które napisałem zaraz po spotkaniu z Piastem: 'Przegraliśmy drugi mecz z rzędu. Tym bardziej to bolesne, że tym razem na własnym boisku i z ostatnią drużyną w tabeli. Jak to się stało? Goście grali jak nie zespół bez zdobytego do tej pory punktu...' Teraz podniosły się głosy, że drużyna ta w innych meczach również grała ze 'wzmocnieniami'. Mogło tak być, ale tylko my przedstawiliśmy twardy materiał dowodowy pozwalający członkom zarządu RG LZS wydać decyzję o przyznaniu walkowera.

Jantar Swarzewo - Zenit Łęczyce