KLKS Jantar Swarzewo - strona nieoficjalna

Strona klubowa
  • JANTAR - KULTURA!!
  •        

Buttony

Aktualności

MISTRZ JEST JEDEN - JANTAR SWARZEWO!!!

  • autor: kibol.pl, 2012-06-10 22:08

Wygraliśmy ligę! Jesienią byliśmy najlepsi, a na wiosnę wyprzedziła nas tylko Iskra Połczyno. Ostatecznie jednak w przełożonym na dzisiaj spotkaniu okazaliśmy się lepsi. Nie wiele, ale jednak lepsi. Teraz drużyna chce spróbować sił w 'wojewódzkiej' klasie B.

Galeria zdjęć


nowa-galeria-3490942.jpg nowa-galeria-3490944.jpg nowa-galeria-3490949.jpg

To co miało być zaledwie dobrą zabawą z piłką, okazało się wielkim przeżyciem i piłkarskim stresem. Mieliśmy nie zająć ostatniego miejsca w lidze i zagospodarować - naszym zdaniem ładnie położone - boisko w Swarzewie. Dość niespodziewanie niemal przez całe rozgrywki zajmowaliśmy pierwsze miejsce w lidze. Końcówka przyniosła spadek na niższe miejsce, gdyż jako nowicjusze w prowadzeniu drużyny, nie przewidzieliśmy możliwości braku zawodników na meczach. Efektem tego były rozmowy z nowymi zawodnikami, które zaowocowały jedynie wzmocnieniem przez Kacpra Szyczewskiego. To jednak wystarczyło i zakończyliśmy ligę na miejscu pierwszym.

Po zwycięskim spotkaniu z Iskrą Połczyno odbyliśmy krótkie spotkanie z zawodnikami i jedynie potwierdziła się wersja zgłoszenia drużyny do Klasy B. Osobiście 'z pewną dozą niepewności' zgadzamy się z tym wyborem (bo w klasie B gminy Puck na prawdę przyjemnie załatwia się wszelkie sprawy organizacyjne), ale nie będziemy stawać na przeszkodzie dążeniom naszej drużyny. Jeśli zawodnicy stwierdzili, że chcą spróbować swych sił w szerszych rozgrywkach, to tak się stanie. Gdyby miało się tak stać jak w ostatnich latach (Jantar po wejściu do Klasy B rozpadł się), to jako działacze deklarujemy że z chęcią powrócimy do występu w rozgrywkach gminnych. A może w końcu uda się stworzyć rozgrywki powiatowe - nad czym od kilku lat już myślę...

Decyzja o zgłoszeniu do rozgrywek Klasy B nie jest zupełnie nowa, gdyż od pewnego czasu toczyły się rozmowy w kuluarach z nowymi zawodnikami, chętnymi do gry w Jantarze Swarzewo. Nie ukrywamy, że z radością oczekujemy przejścia do zespołu zawodników z Nordy Karwia i MKS Władysławowo - mieszkańców Swarzewa. Choć łączą nas przyjacielskie stosunki z władzami obu klubów, to jednak uważamy że chęć gry tych zawodników w swojej rodzinnej miejscowości jest dla nich bardzo ważna.

Do tego jeszcze może dojść kilku innych zawodników, którzy wyrazili chęć gry w naszej drużynie. Czekamy oczywiście na konkretne deklaracje i rozmowy z władzami innych klubów. Okazuje się, że tanio nie będzie i za niektórych piłkarzy przyjdzie nam słono zapłacić. Nasze stanowisko jednak jest niezmienne. Zawodników ze Swarzewa bierzemy w ciemno, pozostałych będziemy sprawdzać - ale raczej tylko z najbliższych okolic (czytaj: Łebcz, Gnieżdżewo, Władysławowo, Chłapowo). Generalnie jednak już możemy powiedzieć, że miejsca są niemal w pełni zajęte. Chętnych jest więcej niż możemy logicznie zagospodarować w drużynie. Nie w tym sezonie, ale jeśli miałoby tak być po kolejnym, to nie można wykluczyć utworzenia drugiej drużyny która bawiłaby się - tak jak chcieliśmy pierwotnie - w klasie B gminy Puck. Ale to już jest zupełnie inna historia...


  • Komentarzy [0]
  • czytano: [784]
 

Musisz się zalogować, aby dodawać komentarze.

Losowa galeria

Jantar Swarzewo - Mocny Full
Ładowanie...

Reklama

Logowanie