KLKS Jantar Swarzewo - strona nieoficjalna

Strona klubowa
  • JANTAR - KULTURA!!
  •        

Buttony

Aktualności

Rozmowy z piłkarzami i zakończenie ligi

  • autor: kibol.pl, 2012-06-19 21:27

Trwają rozmowy z piłkarzami - dotychczasowymi i tymi, którzy chcą zagrać w Jantarze. Razem z trenerem wybieramy się też do naszych dobroczyńców, bo bez ich pomocy nie wiele jesteśmy w stanie zrobić. Myślimy też o grze w turnieju w Starzynie 1 lipca, gdzie nastąpi oficjalne podsumowanie rozgrywek klasy B gminy Puck.

To co najbardziej interesuje piłkarzy, ale i naszych kibiców to zmiany personalne w drużynie. Już wiemy o kilku przesunięciach w składzie. Na pewno nie zagra z nami Waldek Jeschke, chociaż niemal do końca deklarował chęć pozostania w składzie. Jednak teraz będzie występować jako trener któregoś z dwóch zespołów - LZS UKS Mieroszyno lub Wicher Łebcz. Nie do końca wiadomo którego, ale i tak życzymy mu jak najlepiej. Tym bardziej, że pomógł nam na początku w zorganizowaniu drużyny.

Za Waldkiem do jego drużyny przeszło kilku naszych piłkarzy - Artur Kowalski i Patryk Hintzke na pewno. A i los Pawła Parchema, Mateusza Parchema, Arkadiusza Rąpcy oraz Damiana Binasiewicza jest niepewny. Chociaż ten ostatni oficjalnie zaprzecza jakoby chciał opuścić nasze szeregi.

Do możliwych ubytków z drużyny trzeba dodać Jakuba Ustarbowskiego, który może mieć problemy z grą w drużynie w związku z podjęciem studiów. To jednak nie jest jeszcze takie pewne i liczymy, że tak jak kontuzja nie przeszkodziła Kubie grać z kolegami na Orliku, tak i studia nie przeszkodzą w występach w Jantarze... ;)

Kolejny zawodnik to Kacper Szyczewski, który pomógł nam w odzyskaniu pierwszego miejsca w lidze. Kacper mimo wstępnej deklaracji, zastanawia się jednak nad propozycjami płynącymi z Rumii czy Redy. Nie dziwimy się wcale, więc tylko możemy życzyć wielu celnych trafień na ligowym poziomie.

Pozostali zawodnicy - nie licząc tych, którzy po drodze już się wykruszyli - żadnej chęci zmiany nam nie zgłosili. Za to słyszymy o różnych historiach, które jak na razie nie mają potwierdzenia w rzeczywistości. Mianowicie do tej pory nie zgłosiło się do nas czterech - podobno najlepszych - zawodników Klifa Chłapowo. Co tam, nie zgłosił się ani jeden. Ktoś wspominał także o połączeniu się naszej drużyny z Wichrem Łebcz. Jak najbardziej szanujemy naszych sąsiadów, ale nawet do głowy nam nie przyszło że byłoby to możliwe. Inna rzecz, że nikt się do nas w tej sprawie nie zgłosił. No i chyba najlepsze - nie prawdą jest, że chcemy przejąć Zatokę Puck. Tak na marginesie, to owszem zastanawialiśmy się nad tym z trenerem, ale zanim jeszcze stworzyliśmy drużynę w Swarzewie. Na razie taka opcja nie istnieje.

No i parę słów o wzmocnieniach składu. Jeszcze raz powtórzymy, że z trenerem jakoś szczególnie się do tej B klasy nie pchaliśmy, ale jak drużyna chce... Tylko kij ma zawsze dwa końce. Przy wszelkich awansach zawsze prowadzone są rozmowy o wzmocnieniach. Nie robi się wzmocnień słabszymi zawodnikami, tylko takimi którzy będą co najmniej odpowiedni na tym poziomie rozgrywek. To wprowadzi rywalizację w składzie, ale i skończy się - mamy taką nadzieję - czas, kiedy prosiliśmy piłkarzy do gry. Zapowiedzieliśmy to w trudnych chwilach walki o mistrzostwo ligi gminnej. Teraz sytuacja staje się faktem. 

Szczerze mówiąc mamy więcej chętnych niż chcielibyśmy pozyskać. Wiemy, że trudno w to uwierzyć, ale tak jest. Nie chcemy przecież wymienić 90% pierwszego składu, bo ci którzy wywalczyli tytuł mistrzowski w dużej mierze mogliby grzać ławę do końca przyszłego sezonu. Z pewnych informacji - po rozmowach z Markiem Bieszke, prezesem Startu Mrzezino - możemy przedstawić nowego zawodnika Jantara, którym jest Jakub Damaszke. Mamy nadzieję, że Kuba wydatnie zagęści nam środek pola i podniesie skuteczność stałych fragmentów gry.

Jesteśmy też 'po słowie' z prezesem Nordy Karwia, Józefem Selke który z dużym żalem, ale też z wdzięczności za dotychczasową postawę bez przeszkód pożegna się z Mariuszem Kalwigiem i Stanisławem Poppelem. Obaj zawodnicy to mieszkańcy Swarzewa i byli gracze Jantara. Pierwszy to bramkostrzelny napastnik, drugi jest obrońcą który może grać jako stoper, ale także na pozycji forstopera. Możemy dodać, ze trwają jeszcze rozmowy na temat trzeciego gracza Nordy ze Swarzewa, typowego obrońcy - Pawła Kalwiga. Tutaj jednak nie doszliśmy jeszcze do porozumienia, choć wszystko jest na dobrej drodze.

W kręgu naszego zainteresowania pozostaje jeszcze co najmniej trzech piłkarzy, ale dzisiaj jeszcze za wcześnie wyrokować jak zakończą się rozmowy z działaczami innych klubów, a przede wszystkim czy będzie stać naszą drużynę na dalsze wydatki.

Dobrym sprawdzianem dla nowych graczy, jak i tych starających się o grę w Jantarze, może być turniej im. Leopolda Dettlaffa, który 1 lipca po raz kolejny zorganizowany zostanie w Starzynie. Turniej będzie jednocześnie oficjalnym podsumowaniem rozgrywek klasy B gminy Puck, a co za tym idzie usłyszymy pewnie jakieś dobre słowo za zwycięstwo w lidze. Trener nie podjął jeszcze decyzji o grze w turnieju. Zachęcamy do rozmów na ten temat podczas najbliższego treningu w czwartek o godz. 18:30.


  • Komentarzy [3]
  • czytano: [442]
 

autor: MateuszParchem 2012-06-21 09:50:40

Profil MateuszParchem w Futbolowo mój los jest niepewny ? wydaję mi się, że nigdy głośno nie mówiłem że mam zamiar odejść ? chyba, że mam zrezygnować... to mówi się od razu.. a nie jakieś wstępne gierki "niewiadomy los..." ?


autor: kibol.pl 2012-06-21 10:43:18

Profil kibol.pl w Futbolowo Mati, znowu Ty czegoś nie zrozumiałeś. No to wyłożę kawę na ławę. Jakiś czas temu odebrałem telefon od Waldka w sprawie zawodników. Dowiedziałem się, że kilku wymienionych spotkało się przy grilu i wyraziło chęć gry w Mieroszynie. Zapytał mnie co ja o tym sądzę. Odpowiedziałem, jak deklarujemy z trenerem od samego początku - nikomu nie chcemy stawać na przeszkodzie i kto chce, jeśli tylko rozliczy się z klubem, może podążać gdzie chce. Dodałem także, że faktycznie robi się ciasno w składzie - zapowiadałem to w ciężkich chwilach, kiedy trudno było kogoś namówić na treningi i nawet trzeba było prosić zawodników na mecze. Dodałem też, że niektórzy mogą mieć teraz nawet problem z miejscem na ławie... Po tej wiadomości od Waldka, żeby nie zostać z ręką w nocniku, załatwiliśmy wzmocnienia składu


autor: kibol.pl 2012-06-21 10:47:39

Profil kibol.pl w Futbolowo No i później odebrałam telefon od Damiana, że to nie do końca było tak i że on chce nadal grać u nas. Chwilę później twój brat wysłał do trenera sms-a o podobnej treści. My nie wiemy jak było, bo nas na tym grilu nie było. Faktem jest jednak, że będzie kilku nowych zawodników, których ściągamy do pierwszego składu. Teraz może być trudniej o miejsce w składzie.


Musisz się zalogować, aby dodawać komentarze.

Losowa galeria

Konsal Sławoszyno - Jantar Swarzewo
Ładowanie...

Reklama

Logowanie