Buttony

Aktualności

Puchar jest nasz, a w turnieju na lajcie...

• autor: kibol.pl, 2012-07-01 15:21

Dzisiaj w Starzynie odebraliśmy puchar za zwycięstwo w klasie B gminy Puck. Były także gratulacje od wójta Tadeusza Puszkarczuka i wicewójta Jerzego Tkaczyka. Wręczenie wyróżnień nastąpiło podczas corocznego turnieju piłkarskiego im. Leopolda Dettlaffa.

Jeśli chodzi o turniej, to część zawodników potraktowała go rozrywkowo. Tak właściwie to rozrywka była dzień wcześniej, a na turnieju były tylko tego efekty.

Najpierw pokonaliśmy drużynę Sławoszyna 2:0. Bramki strzelali Paweł Łuczak i Mariusz Kalwig. Nie było wcale tak łatwo, trochę trzeba było interweniować w tyłach i namęczyć się w przodzie. Pogoda nie pomagała piłarzom, było gorąco i prawie bezwietrznie.

W drugim meczu graliśmy z drużyną Starzyno II i jako pierwsi strzeliliśmy bramkę (Paweł Łuczak). Do przerwy było 1:1. W drugiej połowie gospodarze wyszli na prowadzenie. A my mieliśmy okazję wyrównać po faulu w polu karnym. Niestety - nie chcę już ciągnąć starego wątku - mimo naszych protestów i sygnalizacji faulu w polu karnym przez sędziego bocznego, sędzia główny kazał grać dalej. Po meczu miejscowi, ale i zawodnicy innych drużyn potwierdzali że powinien zostać podyktowany rzut karny.

Później z biegiem czasu musieliśmy bardziej nastawić się na atak, na czym cierpiała obrona i ostatecznie piłkarze ze Starzyna strzelili trzeciego gola.

Mimo tego, że odpadliśmy w drugiej rundzie, mieliśmy okazję skonfrontować swoje umiejętności z innymi ekipami. Sporo jeszcze przed nami, a zwłaszcza w kwestii samodyscypliny przedmeczowej...