KLKS Jantar Swarzewo - strona nieoficjalna

Strona klubowa
  • JANTAR - KULTURA!!
  •        

Buttony

Aktualności

Młodzież równa do poziomu seniorów

  • autor: kibol.pl, 2012-07-15 21:32

Nasza piłkarska młodzież doskonale spisała się podczas dzisiejszego meczu towarzyskiego. Okazuje się, że nie tylko starsi swarzewianie potrafią grać w piłkę nożną. Po mału rośnie nam młoda kadra, a i rodzice zaznaczyli chęć stworzenia drużyny...

Dzisiaj na boisku działacze (we trzech + niewiasta) przestawiali bramki. Jak już wcześniej zauważyliśmy boisko do tej pory miało kształt trapezu. Teraz przesunęliśmy wszystko lekko w stronę 'pola kukurydzy' i wyrównaliśmy na ile się dało pole gry. Obecnie boisko ma wymiar 100x60 m, czyli jest minimalnie mniejsze niż dotychczas, ale mieszczące się w ramach przepisów. Przestawienie bramek pozwoliło zniwelować 'górkę' w jednej z nich, co powinno ułatwić pozytywne zweryfikowanie boiska do gry w klasie B. Zajęło nam to sporo czasu, ale okazało się, że i tak spędziliśmy na naszym 'stadionie' więcej godzin niż zakładaliśmy pierwotnie...

Okazją do tego był mecz naszych młodych piłkarzy z drużyną z Rumi. Goście to ministranci z zespołu Liturgicznej Służby Ołtarza. Przez pół dnia na boisku spotykali się i jedni i drudzy i jeszcze inni (normalnie zaskoczyło nas ile osób jest chętnych do gry). Pogrywali sobie na jedną i na dwie bramki. Ostatecznie wieczorem, przy całkiem sporej grupie widzów, rozegrany został mecz towarzyski pomiędzy dwiema ekipami. Podobno drużyna młodych swarzewian przegrała kilka dni wcześniej z ministrantami - ale dopiero w rzutach karnych, w regulaminowym czasie gry był remis. Tym razem było zupełnie inaczej.

Zgrzeszylibyśmy twierdząc, że zwycięstwo przyszło łatwo. Ale jednak wynik 3:0 (1:0) mówi sam za siebie. Mimo, że skład był ustawiany bardzo eksperymentalnie (nie wszystkich młodych piłkarzy znaliśmy z treningów), to udało się pokonać gości z Rumi.

Jeszcze przed meczem wynikła rozmowa z jednym z rodziców młodego piłkarza o stworzeniu drużyny. Od pewnego czasu prowadzimy zabawę z piłką dla grupy chętnych podczas naszych treningów z drużyną seniorów. Docelowo myśleliśmy o stworzeniu drużyny. Jednak teraz być może przyspieszymy nasze plany. Okazuje się bowiem, że jest co najmniej kilku rodziców, którzy są gotowi wspomóc działanie drużyny młodzieżowej. My niestety nie mamy na jej działanie nawet złotówki, więc to właśnie na rodzicach będzie spoczywać cały ciężar funkcjonowania drużyny. Ale obie strony chcą - i rodzice i my - więc z pewnością wypracujemy jakiś odpowiedni system działania.


  • Komentarzy [0]
  • czytano: [438]
 

Musisz się zalogować, aby dodawać komentarze.

Losowa galeria

Jantar Swarzewo - Mocny Full
Ładowanie...

Reklama

Logowanie