Buttony

Aktualności

Kolejne 6:4 - tym razem z Kaszubami

• autor: kibol.pl, 2012-07-22 17:14

Dzisiaj drużyna Jantara ZiemiaPucka.info Swarzewo wygrała sparing z Kaszubami Połchowo 6:4 (4:2). Wynik niby taki sam jak poprzednio z Darzlubiem, ale jakość gry w porównaniu z poprzednim meczem jakby gorsza. Może to pogoda, a może to że niedziela...

W wyjściowym składzie zobaczyliśmy dzisiaj następujących zawodników: Czajka - J. Ustarbowski, Arendt, Poppel, Kryszak - R. Ustarbowski, Damaszke, Ciesielski, Zjawiony - Łuczak, M. Kalwig. Zmiennicy: Pobłocki, Rafał Modliński, Robert Modliński, Wittbrodt

Tym razem było nas mniej niż na meczu z drużyną Darzlubia. Szkoda, bo nie wszyscy mogli pokazać co potrafią. Nie mniej już drugi raz mamy podobne wnioski. Obrona najsłabiej wypada na tle pozostałych formacji. Być może potrzebne są zmiany w ustawieniu drużyny. Atak - co dość naturalne - ale i pomoc idą dość mocno do przodu, ale już nie każdy myśli o powrocie na własną połowę.

Skrócona relacja minutowa:

9 min 1:0 Mariusz Kalwig wrzuca z prawej, a Jakub Damaszke (chyba z czuba) pakuje piłkę do bramki gdzieś z 8 m

18 min 1:1 Obrona się nie popisała. Gości byo dwóch, a naszych z czterech, mimo to znaleźli miejsce do rozegrania piłki. Napastnik wyszedł na pozycję "sam na sam" i nie dał szans Marcinowi Czajce

20 min 1:2 Goście idą za ciosem i ponownie tracimy gola. Marcin twierdzi, że mógł skrócić kąt, ale dla mnie i tak było "sam na sam" nie do obrony

22 min 2:2 Paweł Łuczak w zamieszaniu podaje z prawej strony, z bliska piłkę walnął Kalwig

23 min 3:2 Tym razem to my idziemy za ciosem. Piękną indywidualną akcją popisał się Łuczak

26 min Robert Ustarbowski wyszedł na pozycję "sam na sam" i zabrakło zimnej krwi. Lutnął wysoko ponad bramką

38 min 4:2 Co się odwlecze, to nie uciecze... Robert z bliska ładnym lobem pokonał bramkarza gości

Zmiana stron nie przynosi niczego nowego, może tylko to że wyraźnie widać kto ma siły do biegania, a kto nie...

47 min 4:3 Stary weteran piłkarski z Połchowa uderzył z wolnego, chyba z 40 m. Marcin Pobłocki nie zdołał dosięgnąć piłki aby wybić ją na róg

48 min 5:3 Kolejny raz szybko odgryzamy się za stratę gola. Ponownie Łuczak trafia do bramki

57 min Kalwig w doskonałej sytuacji "sam na sam" uderza z metr od słupka bramki gości

69 min 5:4 Rajd lewą stroną zawodnika gości zakończony celnym strzałem

80 min 6:4 Bartosz Ciesielski z autu wrzuca piłkę pod nogi Kalwiga. Ten z 20 m sprytnym lobem ładuje piłkę do bramki nad głową zupełnie zaskoczonego bramkarza gości

Pod koniec nerwy puściły naszemu dawnemu koledze z drużyny. Waldek Jeschke po ostrym spięciu z Kubą Damaszke wyrwał się do niego z pięściami. Chwilę po rozpoczęciu gry na prostych nogach wjechał w nogi Stasiowi Popplowi. Rozsądne zachowanie pozostałych zawodników Kaszub zapobiegło linczowi.