Buttony

Aktualności

Tym razem tylko jedna w tyle

• autor: kibol.pl, 2012-08-16 21:19

Na Jantar Arena w Swarzewie pokonaliśmy w meczu sparingowym drużynę Nordy Karwia 8:1 (5:1). Na schłodzenie emocji dodam, że goście byli bez bramkarza i między słupkami stawali piłkarze z pola. Wiele było wersji wyniku ostatecznego, ale mam nadzieję że podaję właściwy...

Niestety, sami mieliśmy jednego bramkarza na meczu, więc nie mogliśmy kolegom z Karwi 'pożyczyć' fachowca od wyłapywania piłek. Mimo to, ci którzy stali między słupkami bramki gości całkiem dobrze sobie radzili. Zagraliśmy skróconą wersję meczu - pierwsza połowa 40 min, druga 38 min, a co tam...

4 min 1:0 Paweł Łuczak z prawej strony kieruje celnie do bramki piłkę otrzymaną chyba od Bartka Ciesielskiego

7 min Mariusz wrzuca piłkę z rzutu rożnego, a piłkę głową uderza Stasiu Poppel. Niestety, bramkarz broni dobry strzał i do odbitej piłki doskakuje Robert Ustarbowski. Piłka leci pod poprzeczkę, ale ładnym wybiciem bramkarz gości ratuje swoją drużynę przed stratą gola

8 min Goście atakują, a w akcji w naszym polu karnym błąd popełnia Paweł Kalwig. Na szczęście strzał napastnika Nordy z 15 m po ziemi jest dość słaby i Marcin Pobłocki radzi sobie z jego obroną

9 min 1:1 Tym razem jednak Siwy nie obronił silnego strzału. Po błędach naszej obrony piłkarz Nordy z ostrego kąta i z bliskiej odległości pakuje piłkę do siatki

17 min 2:1 Jakub Damaszke podaje do Mariusza, a ten w sytuacji 'sam na sam' lekko nad bramkarzem wrzuca piłkę do siatki

23 min Piękny rajd prawą stroną przez pół boiska wykonał Bartek, ale podanie do Kuby przy linii końcowej boiska zostało zablokowane przez obrońców

32 min Mariusz trafia w słupek

33 min 3:1 Tym razem się udało - Mariusz wykorzystuje sytuację 'sam na sam'

34 min Bartek ładnie wywalczył piłkę przed polem karnym, przymierzył i piłka w siatce. Wcześniej jednak sędzia uznał, że Bartek faulował przy przejęciu piłki

35 min Siwy dość dramatycznie intwerweniuje - wyszedł do piłki, poślizgnął się, lecąc w dół podbił piłkę w górę, przejmujący piłkę napastnik miał trudności z jej przyjęciem, a Siwy ściąga mu piłkę znad głowy. Dziwna sytuacja:)

37 min 4:1 Byliśmy blisko zdobycia gola, ale nie wyszło. Po czym kilkanaście sekund później Mariusz trafia w słupek, a piłka odbija się i wpada do środka

39 min 5:1 Mariusz wyskoczył na pozycję 'sam na sam', ale podał jeszcze na prawo do pędzącego Pawła. Ten nie miał żadnych problemów z umieszczeniem futbolówki w bramce

Byliśmy groźniejsi, co widać po wyniku. Goście też mieli okazję do zdobycia bramek, ale my mieliśmy ich kilka razy więcej. W przerwie decydujemy się na zmianę ustawienia obrony na grę w linii. Trochę się obawiamy tego odważnego ustawienia, ale okazało się że nie było tak źle.

46 min 6:1 Sylwek Labudda - zupełnie nowy nabytek Jantara - podaje ze środka do Mariusza, a ten z kolei wystawia spod linii końcowej Bartkowi, który z 5 m ładuje piłkę do bramki

48 min Popis umiejętności pokazał Siwy. Chwilę później Sylwek wrzuca ładnie z lewej strony. Niestety, dotykając zawodnika gości wychodzi na róg

50 min 7:1 Sylwek bawi się z obrońcami i cofa piłkę kilka metrów do Mariusza. Ten z kolei nie bawi się ani chwili i strzałem z 18 m w długi róg podwyższa wynik spotkania

56 min 8:1 Mariusz od połowy boiska przeleciał pod bramkę i z lewej strony uderzył w prawy róg

67 min Paweł szybkim rajdem wychodzi na pozycję 'sam na sam'. Jest pewna bramka... ale niestety, trafia prosto w wychodzącego do niego bramkarza

Dzisiejsza gra OK, ale bardziej ze względu na wynik. W kilku (chyba dwóch) sparingach graliśmy lepiej. Widać potencjał u nowego zawodnika (Sylwka). Chyba będzie z niego pożytek. W sobotę gramy chyba ostatni już sparing z MKS-em we Władysławowie.