Weryfikacja boiska i zrzutka na piłki

• autor: kibol.pl, 2012-08-27 11:11

W feralny dzień kradzieży odbyła się również weryfikacja naszego boiska. Głównym jednak naszym zadaniem było zebranie pieniędzy na nowe piłki. Udało się, za co serdecznie wszystkim ofiarodawcom dziękujemy.

Weryfikacja boiska okazała się niezłym stresem, bo nie wszystko podobało się gościom z piłkarskiej centrali. Powiem inaczej niemal wszystko zostało dopuszczone na zasadach prowizorki. Szatnie jakie są to wszyscy wiemy, a buda dla gości to lekki wstyd. Wszystko jednak staraliśmy się wykonać jak najlepiej w ramach naszych skromnych możliwości. Na klasę B gminy Puck wszystko to w zupełności wystarczało, teraz jest już trudniej.

Oczywiście była też kwestia szatni sędziowskiej. Nasz gospodarz Witek przygotował ją w ekspresowym tempie - nam się podoba. Goście stwierdzili, że jest za mała - dopuścili ją oczywiście, ale co się przy tym nastękali to tylko my wiemy. Woda do mycia też jest problemem. Przygotowaliśmy specjalny baniaczek z kranikiem, ale to też wielka prowizorka. Nie chce mi się już nawet wszystkiego wymieniać co usłyszeliśmy, nawet ławki dla rezerwowych są zbyt krótkie... Na szczęście podpisaliśmy porozumienie z panią Ireną Kobiella, szefową Domu Kaszubskiego, która bez mrugnięcia okiem pomogła nam spełnić warunki licencyjne. W terminach rozgrywania u nas meczów zaplecze socjalne Domu będzie oczekiwało na gości. Oczywiście, ci którzy będą tego chcieli. W każdym razie warunki 'zastępcze' przygotowane są dla nich przy samym boisku. Wybór należy do nich. Oczywiście, my  - żeby nie sprawiać niepotrzebnych kłopotów - nie będziemy korzystać z pomieszczeń Domu Kaszubskiego.

Weryfikatorzy dopatrzyli się też złych wymiarów wymalowanych lini na boisku (ale to jest do zrobienia od ręki), gorzej z wymiarami bramek. Okazało się, że są one o 9 cm za szerokie! No i teraz będziemy je skracać, żeby np. nie przyszło przeciwnikom do głowy wnieść z tego powodu protest na wynik przegranego meczu. To w sumie najważniejsza rzecz, która nam została do wykonania... i możemy grać.

W czwartek na treningu zagramy już nowymi piłkami. Z każdej możliwej strony prosiliśmy o pomoc w tej kwestii i zawsze spotkaliśmy się ze zrozumieniem. Pierwszy zareagował Wiesiek Oberzig z OKSiT w Gminie Puck. Później - dzięki wsparciu Ireny Kobielli, członkini rady sołeckiej - namówiliśmy sołtysa Andrzeja Hallmanna, oczywiście nie zawiodła Rafa i Laguna, a pani Irena załatwiła także pomoc ze strony pana Mieczysława Klanka ze Swarzewa. Wszystkim serdecznie dziękujemy, gdyż bez tej pomocy zaczęlibyśmy rozgrywki ligowe z jedną piłką, cudem uratowaną z włamania.

autor: Ogonek 2012-08-29 12:13:58

Profil Ogonek w Futbolowo Jantar!! Kultura!!

Sokół Strzelno - Jantar Swarzewo