Zmiany kadrowe czas zacząć

• autor: kibol.pl, 2012-09-16 18:16

Właśnie na łamach klubowej strony internetowej zakończyła się nasza współpraca z Pawłem Parchemem. Wczoraj po meczu zdecydowaliśmy z trenerem, że za brak powiadomienia nas przez Pawła o swojej nieobecności, zostanie zawieszony na trzy najbliższe spotkania. Sytuacja potoczyła się jednak jeszcze szybszym torem.

Paweł nie zgodził się na ocenianie jego postępowania względem drużyny przeze mnie - nota bene przewodniczącego LZS Swarzewo i zarazem kierownika drużyny. Jeśli jest jeszcze ktoś komu nie odpowiada to, że razem z trenerem komentujemy i oceniamy zaangażowanie oraz postawę piłkarzy - zapraszamy do zdania sprzętu i pożegnania się z drużyną.

Jeszcze raz przypomnę, że nikogo na siłę w drużynie nie trzymamy. Wymagamy praktycznie tylko jednego - zaangażowania. W naszym rozumieniu za tym słowem kryje się obecność na meczach i treningach, czyli podstawowe obowiązki piłkarza. Proszę zauważyć, że w naszej drużynie KAŻDY ma swoje obowiązki. Nie wszyscy może wiedzą, że w niektórych klubach to piłkarze dbają o boisko i przygotowują je do meczów. Stroje i inne części garderoby piłkarskiej zawodnicy też piorą sobie sami. Nie wszędzie, ale takie sytuacje występują. U nas zajmują się tymi sprawami działacze, którzy dobrowolnie wzięli na siebie te obowiązki - dla dobra drużyny. Natomiast co mają robić piłkarze dla dobra drużyny? Zostaje tylko jedno - kopać piłkę. Jeśli tego nie robią, nie działają dla dobra drużyny. Myślę, że jaśniej tego wyłożyć się nie da. Każdy kto podjął decyzję, że będzie grać w naszej drużynie, musi się wywiązywać z tego jednego, jedynego obowiązku względem drużyny. Za trudno, za ciężko? To dziękujemy Państwu!

To, że przed tym sezonem mieliśmy kilka, a może nawet kilkanaście zgłoszeń chętnych do gry w drużynie - to nie bajka. Nie będziemy zdradzać nazwisk tylko dlatego, bo komuś kogo nie przyjęliśmy może być przykro, a my nie chcemy palić mostów. Być może kiedyś będziemy ich jeszcze potrzebować. Przypominam o tym dlatego, żeby co niektórzy nie zapominali że są do zastąpienia. Wczoraj podjęliśmy pierwsze rozmowy, które jak widać po odejściu Pawła, były bardzo trafione. Będziemy mieć nowego, doświadczonego obrońcę. Jest wola z jego strony, poprzedni klub też nie robi problemów. Trwają również rozmowy z drugim, doświadczonym obrońcą. Ta formacja jest w naszej drużynie najsłabsza, dlatego nasze najbliższe ruchy kadrowe dotyczyć będą właśnie obrony.

Grając jeszcze w lidze gminnej przyjęliśmy zasadę, że najważniejsi są dla nas piłkarze ze Swarzewa. Teraz nadal jest to bardzo istotne, ale z racji nowej sytuacji lekko 'rozmiękczamy' nasze stanowisko. W kadrze jest szesnastu mieszkańców Swarzewa, a na treningach pojawiają się też kolejni młodzi swarzewianie. To nam w zupełności wystarcza. Luki, które są w drużynie widoczne gołym okiem, wypełniać będziemy zawodnikami z zewnątrz. Ale oczywiście zawodnikami z jak najbliższej odległości.

autor: p.parchem 2012-09-17 18:19:24

Profil p.parchem w Futbolowo w czwartek będzie sprzęt, jeżeli można to prosiłbym o swoją kartę zawodniczą.

Jantar Swarzewo - Kaszubia II Starzyno