Po mordobiciu w Leśniewie - jakby nic nie było

• autor: kibol.pl, 2012-10-25 21:37

W dzisiaj opublikowanym komunikacie z posiedzenia Wydziału Dyscypliny Pomorskiego Związku Piłki Nożnej słowem nie zająknięto się na temat sytuacji z ostatniego meczu Ajax Leśniewo - Jantar Swarzewo. Nie wiadomo ile meczów dyskwalifikacji przyznano (lub nie przyznano) zawodnikowi gospodarzy, który jako jeden z trzech kopał leżącego na murawie kibica ze Swarzewa!

nowa-galeria-3990849.jpg nowa-galeria-3990850.jpg nowa-galeria-3990851.jpg

Sytuacja jest nietypowa, gdyż w takich przypadkach jak ten z meczu w Mechowie, członkowie Wydziału Dyscypliny PomZPN decyzję podejmowali natychmiast. A jeśli takiej decyzji nie było, to w komunikacie widniała adnotacja o tym, że sprawa jest rozpatrywana. W tym jednak przypadku nie ma na ten temat ani słowa!

Pal licho, że czerwoną kartką za kopanie leżącego kibica ukarany został tylko jeden z piłkarzy gospodarzy, chociaż kopało go trzech. Pal licho, że w protokole jest mowa o tym, że przerwa trwała minutę, kiedy tak na prawdę mecz przerwany był CO NAJMNIEJ na 5 min (co jest dość istotne) - nie chcemy na chama zdobywać punktów przy 'zielonym stoliku', a i do większości zawodników z Leśniewa nic nie mamy. Ale dlaczego nie został ukarany piłkarz, który zobaczył za to czerwoną kartkę? To chyba złamanie regulaminu i to nie tylko pomorskiego związku, ale i Polskiego Związku Piłki Nożnej!

Zupełnie na marginesie chciałem zauważyć, że jaką decyzję mają podjąć działacze Ajaksu - może grać w meczu z Choczewem, czy nie może. W komunikacie nie ma nawet wzmianki, ale regulamin stanowi inaczej... Współczuję. Ale i nie będę się dziwić działaczom Latarnika jeśli sprawdzą tożsamość gościa i pójdzie za tym walkower na ich korzyść. Ciekawa sytuacja :) Może grać, czy nie? No i dlaczego takie jaja urządza nam Wydział Dyscypliny PomZPN?

Jantar Swarzewo - Start II Mrzezino