Niemal wszyscy rywale zagrali dla Jantara

• autor: kibol.pl, 2012-11-11 21:07

Tak doskonałych wyników dla naszego zespołu nie mogliśmy się spodziewać. Kolejka, w której piłkarze ze Swarzewa odpoczywali, to seria niespodzianek.

Tak jak pisałem we wcześniejszym newsie - liczyliśmy na niespodzianki. Ale nie na tyle i nie na takie... Z moich założeń wywiązała się drużyna z Połchowa, która wygrała z Relaksem Mechowo 4:2. Poza tym - z interesującej nas część tabeli - chyba same niespodzianki. Ale za nim do nich przejdziemy, to słowo o niższych strefach tabeli.

Gratulacje należą się Zatoce za zwycięstwo z Latarnikiem. Ale to wcale nie jest dla mnie zaskoczeniem, po tym co zobaczyłem w naszym ostatnim meczu. W derbach gminy Krokowa lepsi goście, chociaż dochodzą do nas głosy, że w powietrzu wisi wlakower na korzyść Sławoszyna. Miejscowi poprosili o sprawdzenie kilku zawodników, a nie wszyscy ze wskazanych zostali do weryfikacji po rozegraniu meczu.

Ale przejdźmy do niespodzianek. Pierwsza to przegrana Arki Prusewo z bądź, co bądź osłabionym Ajaksem Leśniewo. Zwłaszcza, że to na własnym boisku. Ale cóż, zdarza się - tak jak i nam.

Większą niespodzianką jest zwycięstwo Huragana nad Zenitem Łęczyce aż 3:0. Nie powiem, żebym stawiał gospodarzy na straconej pozycji - czego dałem wyraz we wcześniejszym newsie. Ale, żeby od razu zwycięstwo... I to dość wysokie, bo trzybramkowe... Gratulacje! Tym bardziej, że ten wynik ma spore znaczenie dla układu w górnej części tabeli.

No i największa niespodzianka tej kolejki. Klif zremisował z OKS 2:2. Ostatnia drużyna ligi z dotychczasowym, jednopunktowym dorobkiem, urwała punkt najwyżej notowanej ekipie Serie B. Tego na prawdę się nie spodziewałem, choć po cichu trzymałem kciuki za chłapowian.

Te wyniki pozwoliły nam zachować trzecią pozycję w lidze i zostać w bezpośredniej bliskości najgroźniejszych rywali. Gdyby udało nam się wygrać bardzo trudne, dwa ostatnie spotkania to drugie miejsce na koniec rundy jesiennej mamy bankowe. A przy dobrych wiatrach możemy zająć nawet pierwsze miejsce. Ale warunek podstawowy jest taki - wygrana z Relaksem i Janowem.

autor: Ogonek 2012-11-11 22:11:51

Profil Ogonek w Futbolowo Ale się porobiło. Elegancko. Jantar - Kultura

autor: kibol.pl 2012-11-11 22:37:47

Profil kibol.pl w Futbolowo Jantar - kultura! Wygrać dwa mecze... niby nic. Ale jak to zrobić?

autor: kibol.pl 2012-11-16 16:03:53

Profil kibol.pl w Futbolowo Okazało się, że OKS otrzymał walkowera za mecz z Mechowem i tym samym nasze wyliczenia - przynajmniej częściowo - poszły w łeb

Jantar Swarzewo - Klif Chłapowo