KLKS Jantar Swarzewo - strona nieoficjalna

Strona klubowa
  • JANTAR - KULTURA!!
  •        

Buttony

Aktualności

Remis, przegrana i wygrana - są jeszcze szanse!

  • autor: kibol.pl, 2013-01-13 15:57

Nie do końca udał się Jantarowi Swarzewo dzisiejszy występ w puckiej lidze halowej. O ile remis z Drewniakami nie był złym wynikiem, to przegrana z Rekowem może nas dużo kosztować. Jednak szanse na grę w Kibol Cup jeszcze są...

Mecz z Drewniakami był bardzo szybki i emocjonujący. Wynik 1:1 sprawiedliwy dla obu stron. Przy założeniu wszystkich pozostałych wygranych mieliśmy już awans do mistrzostw powiatu w garści.

Niestety, nie udało nam się spotkanie z Rekowem Redą. Gdyby padł remis, też byłoby bardzo dobrze, ale gdy nie potrafiliśmy strzelić zwycięskiej bramki, gola pod sam koniec meczu zdobyli przeciwnicy. Gonitwa za remisem nic już nam nie przyniosła.

W trzecim meczu wysoko pokonaliśmy Piasta Piaśnicę, ale strzelecki szał nie tylko miał nam umilić dzisiejsze gorsze wyniki. Miał też nie pozwolić na uzyskanie większej niż do tej pory przewagi bramkowej Drewniaków. Dlaczego?

Dla czterech drużyn będących na szczycie tabeli liczy się już praktycznie tylko mecz sobotniego otwarcia pomiędzy Rekowem a Finiszparkietem. Od tego wyniku zależeć będzie prawdopodobnie ostateczny wygląd górnej części tabeli. My trzymamy kciuki za remis, gdyż wtedy awansujemy do Kibol Cup razem z Finiszparkietem (zakładając, że wszystkie pozostałe mecze zainteresowane zespoły wygrają - a raczej powinny). Stworzona zostałaby wówczas tzw. mała tabela pomiędzy trzema drużynami: Drewniaki, Finiszparkiet i Jantar. My mamy w tym układzie 4 pkt, Finiszparkiet 3 pkt, a Drewniaki 1 pkt. Natomiast wygrana którejkolwiek z drużyn spotkania Rekowo - Finiszparkiet daje jej awans, a nam porównanie wyników z Drewniakami w walce o drugie miejsce. Dzisiejszy remis z Drewniakami w tym układzie nic nam nie daje, gdyż w dalszej kolejności o awansie decyduje różnica bramek. A obecnie są od nas lepsi aż o 11 goli! To oczywiście też się może zmienić, ale trudno uwierzyć abyśmy tyle nadgonili w dwóch ostatnich spotkaniach. Tym bardziej, że Drewniaki też do rozegrania mają dwa spotkania.

Najlepiej więc trzeba trzymać kciuki za remis Rekowa z Finiszparkietem...


  • Komentarzy [0]
  • czytano: [589]
 

Musisz się zalogować, aby dodawać komentarze.

Losowa galeria

Orlik: Jantar Swarzewo - Mechowo II
Ładowanie...

Reklama

Logowanie