Buttony

Aktualności

Niepowodzenie w turnieju zakończeniowym

• autor: kibol.pl, 2013-01-27 14:23

Nadspodziewanie szybko zakończyła się dzisiejsza przygoda Jantara Swarzewo w turnieju zakończeniowym puckiej ligi halowej. Dwa przegrane mecze wyeliminowały nas z walki o puchar dyrektora MOKSiR Puck.

Podobnie jak w kilku innych drużynach, nasz dzisiejszy skład był osłabiony. Stawiło się tylko siedmiu zawodników: Bartosz Ciesielski, Marcin Czajka, Mariusz Kalwig, Paweł Kalwig, Michał Konkel, Waldemar Łuczak i Stanisław Poppel.

W pierwszym meczu zmierzyliśmy się z Relaksem Mechowo i od samego początku widać było, że brakuje nam tej świeżości, tych skrzydeł jakie nasi piłkarze mieli tydzień temu.

1 min Błąd naszych graczy i Marcin ledwo, ledwo wybija piłkę na róg

2 min Rywale groźnie atakują - piłka trafia w boczną siatkę bramki

3 min Dwa bardzo silne uderzenia na bramkę rywali pod rząd, ale niestety nadal bez bramki

3 min 1:0 Bartek pociągnął prawą stroną i wyłożył na lewo. Tam po nodze bramkarza do bramki trafia Waldek

4 min 1:1 Długo prowadzeniem się nie cieszymy. Rywale wyrównują po kontrze, gdzie nasi gracze nie wrócili się na czas i piłka przelatuje Marcinowi po palcach

5 min 1:2 Zabawa w środku pola kosztuje nas stratę piłki i rywale podają z prawej, tam kierunek lotu zmienia któryś z naszych piłkarzy i piłka trafia prosto pod nogi rywala stojącego przy słupku

7 min 2:2 Jeszcze nie wszystko stracone. Mariusz z rogu podaje piłkę Bartkowi, a ten uderza i piłka przelatuje między nogami bramkarza

8 min 2:3 Nie panujemy jednak nad sytuacją w obronie i po chwili tracimy kolejną bramkę

8 min 3:3 Udaje nam się wyrównać (niestety nie zapisałem kto strzelał)

9 min 3:4 No i tracimy bardzo ważną bramkę. Nie dojdzie nawet do rzutów karnych. Przegrywamy.

W drugim spotkaniu zmierzyliśmy się z Mocnym Fullem. Zagraliśmy mecz po meczu, bo w terminarzu był walkower nieobecnych na turnieju Drewniaków.

2 min 1:0 Waldek podaje z prawej strony do Mariusza. Ten z pierwszej piłki umieszcza ją w siatce

3 min 1:1 Podobnie jak w pierwszym meczu, nie potrafimy długo utrzymać prowadzenia. Kolejny błąd w obronie i poszli lewą stroną...

5 min Doskonała sytuacja dla nas, ale nie wykorzystana

8 min Słupek ratuje nas od straty gola

8 min Mariusz dobrze strzelał, ale bramkarz wybił. Dobitka Bartka nad poprzeczką...

9 min Groźna kontra rywali, na szczęście bez skutku

9 min W ostatnich sekundach meczu chyba z dwie okazje dla nas, ale zmiany wyniku już nie było. Czeka nas więc seria rzutów karnych

Nasza drużyna zaczyna strzelać. Pierwszy podchodzi Waldek i trafia do siatki. Po nim z rywali pierwszy strzela "Osek" i trafia. Celnie przymierza Stachu, ale zaraz wyrównuje zawodnik Mocnego Fulla. Mariusz na 3:2 w karnych, ale to już ostatnie nasze trafienie. Wyrównują rywale. Po czym do bramki nie trafia Michał. Na nieszczęście przeciwnicy trafiają i mamy po meczu przegraną w karnych 3:4.

Trudno. Jak już pisałem gołym okiem było dzisiaj widać różnicę w naszej grze w porównaniu z poprzednim razem. Nic to, przed nami teraz rywalizacja w lidze halowej gminy Puck.

Dzisiaj, po meczach wręczone zostały puchary dla najlepszych drużyn turnieju oraz nagrody dla czterech najlepszych drużyn ligi. To był dla nas najmilszy fragment dzisiejszego turnieju :) Generalnie turniej wygrała drużyna Rekowo Reda, przed Finiszparkietem (grającym w turnieju czwórką, a pod koniec piątką zawodników) i Zatoką Puck.

Fotki z racji przeładowania 'futbolowego' konta dodawać będziemy na facebook'u. Tam też cztery fotki z dzisiejszego turnieju.