Kolejne szczegóły starzyńskiej halówki

• autor: kibol.pl, 2013-01-31 09:20

Od wczoraj znamy dokładny terminarz rozgrywek ligi halowej piłki nożnej gminy Puck w Starzynie. Drużyny Jantara Swarzewo rozgrywać będą mecze w dwóch różnych grupach.

Aby zdołać sprawnie przeprowadzić rozgrywki z osiemnastoma zgłoszonymi drużynami, organizatorzy podzielili je na dwie grupy po dziewięć ekip. W grupie A pierwszy zespół Jantara zagra z drużynami: Domatowo I, Mechowo II, Mieroszyno, Połczyno, Starzyno II, Starzyno IV, Strzelno I, Werblinia II. Drugi zespół Jantara zmierzy się z ekipami: Domatowo II, Gnieżdżewo, Mechowo I, Połchowo, Starzyno I, Starzyno III, Strzelno II, Werblinia I.

Trafiło akurat tak, że obie nasze ekipy rozgrywają mecze tylko w niedziele. Oprócz tego są jeszcze dwa terminy sobotnie. Rozgrywki zakończą się finałami w niedzielę, 24 lutego. Zasada gier finałowych jest prosta - z ostatnią drużyną grupy A gra o 17 miejsce ostatnia drużyna grupy B. Analogicznie o pierwsze miejsce grają pierwsze drużyny obu grup. Oto rozkład minutowy finałów: 11.00 9A - 9B, 11.15 8A - 8B, 11.30 7A - 7B, 11.45 6A - 6B, 12.00 5A - 5B, 12.15 4A - 4B, 12.30 3A - 3B, 12.45 2A - 2B, 13.00 1A - 1B.

Cały czas nie ma pewności co do ilości zawodników na parkiecie. W regulaminie jednak zawartych zostało czterech graczy + bramkarz. Jak na tę salę jest to raczej za duża ilość. Organizatorzy podobno dopuszczają możliwość gry w systemie 3+1. Ale jak to będzie dowiemy się dopiero na miejscu.

Jantar Swarzewo - Piast Piaśnica Domatówko