Starzyno: pierwsze miejsce w grupie A dla Jantara

• autor: kibol.pl, 2013-02-10 13:41

Dzisiaj drużyna Jantara I Swarzewo wywalczyła pierwsze miejsce w grupie A starzyńskiej ligi halowej piłki nożnej. Jednak sama gra nie zachwyciła.

Okazało się, że nasza drużyna rozegrała jedynie dwa spotkania. Dwa pozostałe przeciwnicy oddali walkowerem.Na szczęście, bo zagraliśmy w osabionym składzie (jedynie pięciu graczy). Bartosz Ciesielski wyjechał do Niemiec (praca), Michał Proch rozgrywał mecz sparingowy w drużynie Startu Mrzezino (w Redzie), a bramkarza Przemka Mudlaffa koledzy za późno poinformowali o terminie rozgrywek.

W pierwszym spotkaniu ulegliśmy znacznie lepiej dysponowanej ekipie Starzyno IV 1:3. Na szczęście później wygraliśmy grając 'na pół gwizdka' z okrojonym składem Połczyna 6:2.

To przy układzie innych rozegranych meczów dało nam miejsce wśród trzech drużyn posiadających na koncie tylko po jednej przegranej. Jantar wygrał tydzień wcześniej ze Strzelnem 6:0, a przegrał ze Starzynem IV 1:3. Dzisiaj Starzyno IV uległo ekipie Strzelna I 1:4 i w tzw. małej tabeli każdy ma po trzy punkty. W dalszej kolejności o miejscu w tabeli decyduje różnica bramek, a tą Jantar ma najkorzystniejszą 7:3 (+4). Na drugim miejscu znalazło się Starzyno IV 4:5 (- 1), a na trzecim Strzelno I 4:7 (-3).

Za tydzień ostatnie mecze rozegrają drużyny grupy B i wówczas będziemy wiedzieć kto z drugiego miejsca tamtej grupy walczyć będzie w półfinale z Jantarem I. W międzyczasie bowiem zmienione zostały zasady rozgrywek finałowych. Początkowo w finałach drużyny z poszczególnych miejsc obu grup miały walczyć ze sobą o miejsca końcowe: 1 - 1 (o miejsce 1), 2 - 2 (o miejsce 3), itd. Organizatorzy zmienili jednak ten system pozostawiając taki jaki był dla pozostałych drużyn. Ale dla dwóch pierwszych drużyn z obu grup będą przeprowadzone najpierw półfinały, w których rozegrane zostaną mecze 'na krzyż' czyli 1 - 2. Dopiero zwycięzcy tych pojedynków walczyć będą w finale o tytuł mistrzowski, a przegrani o miejsce trzecie.

Jantar Swarzewo - Sokół Strzelno