KLKS Jantar Swarzewo - strona nieoficjalna

Strona klubowa
  • JANTAR - KULTURA!!
  •        

Buttony

Aktualności

Starzyno: Drugie i trzecie miejsce podium dla Jantara

  • autor: kibol.pl, 2013-02-24 13:59

Piłkarze Jantara Swarzewo wzmocnieni kilkoma kolegami wywalczyli drugie i trzecie miejsce w halowej lidze gminy Puck. Tym samym druga nasza drużyna występować będzie w mistrzostwach powiatu Kibol Cup.

Dzisiejsze finały starzyńskiej halówki nasze drużyny rozpoczęły od walki bratobójczej. Wcześniej sugerowane było przez niektórych 'podłożenie się' pierwszej drużyny na rzecz drugiej. To zapewniłoby grę naszej drugiej drużyny w Kibol Cup. Przed meczem jednak ustalone zostało przez piłkarzy, że nie ma zabawy bez rywalizacji. Obie ekipy starały się wygrać ten mecz.

Moim zdaniem - a oceny są różne - w pierwszej połowie lepsza była 'jedynka', co dopiero w 7 min podkreślone zostało celnym trafieniem Mariusza Kalwiga. Stan meczu wyrównał Rafał Modliński po podaniu od Pawła Kalwiga. Wynik w końcówce spotkania ustalił Bartosz Jarmuż po kolejnym podaniu Pawła. Jantar I - Jantar II 1:2.

W meczu o trzecie miejsce nasza pierwsza drużyna zmierzyła się ze Starzynem I. Początek nie zapowiadał się najlepiej. Szybko straciliśmy bramkę z rzutu wolnego. Dziurawy mur nie był przeszkodą dla przeciwników. Wyrównanie padło po wyrzuceniu piłki przez naszego bramkarza do Michała Konkela, a ten wyłożył ją Stanisławowi Popplowi. Ponownie miejscowi wychodzą na prowadzenie po rzucie karnym, za faul Michała w polu karnym. Egzekutorem był Marek Pieper. Niestety, po błędzie w obronie Michała Procha na 1:3 podwyższa Starzyno I. Na szczęście chwilę później dwukrotnie Michał rehabilituje się za tę wpadkę i mecz kończy się wynikiem 3:3. Teraz czas na karne... A co ciekawe, w bramce pojawia się Stachu!

1:0 Pierwszy strzela Mariusz

1:1 Niestety...

1:1 Robert strzela w lewy róg, nogą piłkę wybija bramkarz... Wydaje się, że jest źle...

1:1 Narwany zawodnik ze Starzyna (kilka razy powinien wylecieć z boiska, bo nie pasował do poziomu swoich kolegów z nami grających) - jego strzał broni Stachu!!!

2:1 Sam Stachu podwyższa wynik...

2:2 Myku (Marek Pieper) wyrównuje

3:2 Michał Proch podwyższa nasz wynik. Sytuacja jest już napięta...

3:2 Adam Kloka z drużyny Starzyna trafia jedynie w słupek! Zwyciężyliśmy, trzecie miejsce jest nasze!

 

W meczu finałowym nie było już tak dobrze, chociaż trzeba przyznać że nasza drużyna Jantar II stawiła opór gospodarzom. Najpierw tracimy bramkę na 0:1 po błędzie w obronie Rafała Modlińskiego i Marka Budzisza. Nie trwało to zbyt długo i jest już 0:2 - Rafał nie pokrył przeciwnika, a ten z pierwszej zasunął taką lufę że aż strach... 1:2 Nie do końca jestem tego pewny, ale chyba Rafał podał do Bartosza Jarmuża i rodzi się nadzieja...

2:2 Marek po walce wjechał ślizgiem razem z przeciwnikiem i piłka wpadła do siatki

2:3 Kolejny błąd w obronie, z półobrotu przeciwnik strzela niemal w środek bramki

2:4 Słuszna wygrana Starzyna. Jeśli oni trafiają bezpośrednio z rzutu wolnego i bez gwizdka - przecież nie musi sędzia gwizdać, a nasi miotają się między sobą, gdy piłka już w bramce...

W tym meczu byliśmy słabsi. Mieliśmy swoje 'pięć minut', ale pozostałe piętnaście wykorzystali miejscowi. Mimo to druga nasza drużyna awansowała do mistrzostw powiatowych Kibol Cup. Gratulacje!


  • Komentarzy [0]
  • czytano: [732]
 

Musisz się zalogować, aby dodawać komentarze.

Losowa galeria

Orlik: Jantar Swarzewo - Mechowo II
Ładowanie...

Reklama

Logowanie