KLKS Jantar Swarzewo - strona nieoficjalna

Strona klubowa
  • JANTAR - KULTURA!!
  •        

Buttony

Aktualności

Pierwszy sparing Jantara do przodu

  • autor: kibol.pl, 2013-03-14 21:20

Dzisiaj na sztucznej murawie stadionu OPO Cetniewo we Władysławowie Jantar Swarzewo rozegrał pierwszy sparing zimowy. Przeciwnikiem była drużyna Relaksu Mechowo. Wynik 5:1 (1:1) dokładnie odzwierciedla sytuację panującą na boisku.

Drużyna Relaksu Mechowo wzmocniona została ostatnio pięcioma zawodnikami Pumy Darzlubie. Niestety, nie stawili się w komplecie. Skład gości uzupełnił jeden z najstarszych grających jeszcze zawodników - Jerzy Tuchliński.

Podejrzewam, że spora część naszych zawodników miała pierwszy raz okazję zagrać prawdziwy mecz na oświetlonym boisku. Sztuczna nawierzchnia cetniewskiego stadionu idealnie nadaje się do gry klepą, co stosowaliśmy do pewnego momentu. Później w nasze szeregi wkradł się chaos...

Pierwsza akcja meczu mogła zakończyć się zdobyciem przez nas bramki. Niestety, Bartosz Ciesielski posłał piłkę prosto w bramkarza. Może ze dwie minuty później lewą stroną pociągnął Mariusz Kalwig, podał piłkę w środek do Rafała Modlińskiego, który zbyt lekko uderzył i do tego prosto w bramkarza.

17 min 0:1 Tradycyjnie już, musimy najpierw stracić bramkę, aby dojść do swojego poziomu gry. Któryś też raz z kolei tracimy bramkę ze stałego fragmentu gry (trenerze, chyba za rzadko ćwiczymy te elementy...). Gość z główki pokonuje Marcina Pobłockiego. Nasi zawodnicy, chociaż wyżsi od gości, to jednak mniej ruchliwi byli w tej akcji...

1:1 Z rzutu rożnego piłka trafia w pole bramkowe. Tam następuje chwila kopaniny, po czym na dwa razy Bartek trafia do siatki

W przerwie trochę opr... usłyszeli niektórzy piłkarze. I słusznie, bo nie chcę operować nazwiskami, ale gołym okiem było widać brak ruchu...

Początkowo tak jeszcze nie, ale w miarę kolejnych minut drugiej połowy, gra zaczęła wyglądać co raz lepiej. A bramki to po prostu książkowe.

2:1 Bartek sam pociągnął prawą stroną i z dość niewygodnej pozycji chlapnął do siatki

Małpa mi dopisał w notatkach - Paweł i Marek poszli pod prysznic (nie wiem o co chodzi, ale faktycznie zniknęli z boiska;)

Z rogu uderza Mariusz Kalwig, w zamieszaniu podbramkowym pod poprzeczkę wali Rafał, ale wcześniej gwizdek naszego trenera - sędziego spotkania. Faktycznie jeden z naszych faulował przeciwnika.

Groźna kontra gości kończy się na dalekim wybiegnięciu Siwego i wybiciu piłki. Brawo.

3:1 Mariusz podał z lewej strony, a piłkę do bramki na raty wprowadził Robert Modliński

4:1 Stanisław Poppel podał do Bartka, ten wrzucił ładnie górną piłkę i Stachu głową pakuje piłkę w przeciwny róg, w który rzucił się bramkarz. Na prawdę ładna akcja. Goście nie mieli tu nic do powiedzenia.

W tym mniej więcej czasie trener zorientował się, że od pewnego czasu graliśmy w dziesięciu, bo nie wiadomo dlaczego z boiska zszedł sprawdzany przez nas nowy zawodnik. Wrócił jednak spowrotem i gra zaczęła wyglądać jeszcze lepiej.

Mariusz walnął z prawej strony, ale bez efektu bramkowego.

5:1 Mariusz z prawej strony wrzucił w środek, gdzie był Rafał Modliński. Ten z niekorzystej pozycji oddał celny strzał, po czym przekoziołkował na murawie kilka razy.

Mecz początkowo w naszym wykonaniu średni, w końcówce zaczął wyglądać jednak całkiem przyzwoicie. W sobotę o godz. 15 w tym samym miejscu gramy z zaprzyjaźnioną Nordą Karwia.


  • Komentarzy [0]
  • czytano: [766]
 

Musisz się zalogować, aby dodawać komentarze.

Losowa galeria

Orlik: Jantar Swarzewo - Mechowo II
Ładowanie...

Reklama

Logowanie