Sparing z Nordą Karwia też na 5:1

• autor: kibol.pl, 2013-03-16 18:43

Dzisiaj na sztucznej murawie w OPO Cetniewo rozegraliśmy nasz drugi, zimowy sparing. Mecz zakończył się identycznym wynikiem jak sparing z Relaksem Mechowo - 5:1.

Tym razem nie graliśmy przy świetle, a za to nieśmiało przyświecało nam słoneczko. Podobnie jak poprzednio graliśmy 2 x 40 min.

Pierwsza połowa była bardziej wyrównana. Obie drużyny miały po kilka okazji do zdobycia bramek. Od nas zaczął Stanisław Poppel, który z daleka trafił w poprzeczkę. Piłka odbiła się tak, że poleciała i odbiła się od linii bramkowej. Nasi zawodnicy będący bliżej sygnalizowali, że piłka przekroczyła linię bramkową. Tak czy siak, gol nie został uznany.

1:0 Mariusz Kalwig indywidualnie rozegrał akcję. Prawie połowę boiska przebiegł samym środkiem atakowany przez dwóch obrońców. Wychodzącego do piłki bramkarza zgrabnie 'załatwił' lobem.

W drugiej połowie nasza przewaga wzrosła. Widać było, że część piłkarzy Nordy nie miała już sił do biegania.

2:0 Po błędzie obrony Nordy, wykorzystaliśmy to, że goście 'stanęli' na moment. Ruszyliśmy do przodu. Robert Ustarbowski podał do Mariusza, a ten wyczekał aż bramkarz się 'położył' i strzelił obok niego.

Chwilę później powinno być 3:0, ale 'setki' nie wykorzystał Marek Budzisz. Był już bodaj na 6 m sam na sam z bramkarzem i mając przed sobą wielką bramkę trafił... prosto w bramkarza.

2:1 I jak to często bywa - niewykorzystane sytuacje się mszczą. Kolejny raz tracimy bramkę po rzucie rożnym.

Chwilę później Bartosz Ciesielski pognał lewą stroną i ładnie uderzył, ale ciut obok długiego słupka. Do piłki leciał jeszcze Rafał Modliński, ale jej nie dogonił.

Faul na Bartku kończy się rzutem wolnym sprzed narożnika pola karnego. Mariusz strzelał, a w powstałym zamieszaniu jeszcze dwóch, czy trzech naszych piłkarzy próbowało skierować ją do bramki. Ostatecznie Jakub Ustarbowski musnął ją końcówką buta. Ta turlając się powoli w sam róg bramki sprawiła bramkarzowi sporo kłopotu. Udało mu się jednak w ostatniej chwili obronić Nordę przed stratą kolejnego gola.

3:1 Robert przejął piłkę na środku boiska i sam pognał do bramki mając na plecach trzech graczy z Karwi.

Aaaa, póki pamiętam: obaj nasi bramkarze (Marcin Czajka, Marcin Pobłocki) mieli przynajmniej po jednej paradzie. Oczywiście dobrych interwencji było więcej, ale te dwa przypadki zasługują na szczególne pochwały.

Od tej chwili (lub nieco wcześniej) widać wyraźnie, że Norda nie ma już sił.

4:1 Wracający do zdrowia po kontuzji kolana Jakub Damaszke lutnął z dalszej odległości, ale jedynie w słupek. Chwilę później dokończył dzieła.

Miało być 5:1, ale Robert był na spalonym i bramki nie uznano.

5:1 Ale 'co się odwlecze to nie uciecze' - 'Śledź' kombinował z piłką na linii pola karnego, w końcu podał do Marka. Ten też nie z pierwszej piłki, ale w końcu uderzył obok bramkarza. Chwilę później sędzia odgwizdał koniec meczu.

JANTAR: Marcin Czajka/Marcin Pobłocki - Łukasz Pieper, Stanisław Poppel, Paweł Kalwig, Bartosz Ławniczak, Michał Konkel, Piotr Zjawiony, Jakub Ustarbowski, Krzysztof Ustarbowski, Rafał Modliński, Robert Ustarbowski, Marek Budzisz, Bartosz Ciesielski, Jakub Damaszke, Mariusz Kalwig

Jantar Swarzewo - Kaszubia II Starzyno