Drugi rok i drugi awans. Radość i kłopoty

• autor: kibol.pl, 2013-06-03 21:08

Wygraną w meczu z Zatoką Puck na trzy kolejki przed końcem sezonu zapewniliśmy sobie drugie miejsce w tabeli. Dwa pierwsze miejsca są premiowane awansem, tak więc od przyszłego sezonu możemy grać w klasie A. Ale czy będziemy?

Piłkarze Jantara wywalczyli awans w 20. rocznicę pierwszego awansu do klasy A w historii Swarzewa. Dokładnie w czerwcu 1993 r. z awansu cieszyli się nasi starsi koledzy, których obecnie podczas meczów oglądamy na trybunach.

Nasza drużyna zapewniła sobie co najmniej drugie miejsce w tabeli. Istnieje bowiem jeszcze - raczej teoretycznie tylko - zdobycie pierwszego miejsca. Ale lider z Janowa musiałby z trzech pozostałych meczów przegrać dwa (w tym ostatni mecz sezonu z nami). Jest to raczej mało prawdopodobne.

Drugi rok istnienia naszej drużyny zaowocował drugim awansem. W pierwszym roku "awansowaliśmy" z klasy B gminy Puck do wojewódzkiej klasy B. Teraz wspięliśmy się na kolejny stopień w futbolowej hierarchii.

Piłkarze i kibice cieszą się z możliwości gry w wyższej lidze, a działacze załamują ręce... Aby otrzymać licencję na grę w klasie A trzeba spełnić kilkanaście warunków. Nasze boisko niestety nie spełnia większości z tych wymogów. Podstawowa rzecz to ogrodzenie obiektu. To wiąże się przede wszystkim z wykonaniem projektu technicznego oraz z budową płotu. Za tym stoją spore pieniądze, których drużyna nie posiada. Ogrodzenie to tylko podstawa, gdyż dalej patrząc potrzebne są szatnie. A to już przekracza nawet nasze marzenia. Na szczęście tutaj mamy pewne pomysły, jak tymczasowo coś wykombinować. Jest jeszcze mnóstwo "drobniejszych" spraw do załatwienia, które będziemy starali się rozwiązać.

Jeśli jednak nie uda się otrzymać licencji, należy zdecydować co robimy dalej... Generalnie opcje są dwie: zrezygnować z awansu i nadal grać w klasie B oraz... grać w klasie A, ale na innym obiekcie (np. Władysławowo, Puck, Łebcz, Starzyno). Oba wyjścia są złe i mamy nadzieję, że nie dojdzie do takiej sytuacji, w której będziemy musieli wybierać którąś z tych dwóch opcji.

autor: darekX 2013-06-07 18:55:10

Profil darekX w Futbolowo Ile drużyn chciało by mieć taki problem. :)

autor: kibol.pl 2013-06-07 21:32:23

Profil kibol.pl w Futbolowo Wiem, wiem. Nie narzekamy, tylko boimy się czy uda nam się wszystko poukładać jak trzeba... Już zaczęliśmy czynić pewne starania. Chwała sponsorom, z których część od razu zadeklarowała pomoc. Byc może także dojdą nowi sponsorzy, tacy może mniejsi, ale równie ważni. Im więcej takich drobnych zdeklarowanych, tym bardziej stabilna sytuacja.

autor: RUDA_SLASKA 2013-06-09 14:56:41

Profil RUDA_SLASKA w Futbolowo Wielkie dzięki za gościna. Na pewno nie roz do Wos zawitom !!Pozdro dla Kozy !! Na pomorzu tylko JANTAR

autor: kibol.pl 2013-06-09 16:22:50

Profil kibol.pl w Futbolowo Aaaa, dzięki za wspólne kibicowanie! Pozdro! A na Śląsku tylko KSG!

Iskra Połczyno - Jantar Swarzewo