KLKS Jantar Swarzewo - strona nieoficjalna

Strona klubowa
  • JANTAR - KULTURA!!
  •        

Buttony

Aktualności

Podsumowanie naszego drugiego sezonu

  • autor: kibol.pl, 2013-06-20 22:46

Podsumowanie tegorocznego sezonu aż miło będzie pisać... Przypomnijmy, że drużyna istnieje od dwóch sezonów. A w tym czasie wywalczyliśmy dwa awanse. Fajnie? No chyba:)

Przypomnę kolejny raz, że dwa lata temu na pierwsze spotkanie organizacyjne drużyny przyszły (na raty) trzy i na drugie spotkanie również trzy osoby... Kto to pamięta? Ano organizatorzy i Józef z panią Ireną (spotkania odbywały się w Domu Kaszubskim). My po tych spotkaniach chcieliśmy już zrezygnować, ale oboje obiecali, że ruszą środowisko. Nie wiem na ile to pomogło, ale faktycznie na treningi zaczęło przychodzić kilka osób. Później już było znacznie lepiej...

Pominę okres w klasie B gminy Puck, bo można o tym poczytać na tej stronie w archiwum. Przejdźmy do drugiego sezonu nowego Jantara, czyli po przeskoczeniu do wojewódzkiej klasy B.

Nie byłoby dzisiejszego sukcesu, gdyby nie przejście z Nordy Karwia trzech piłkarzy ze Swarzewa (Mariusz Kalwig, Stanisław Poppel i Paweł Kalwig). Rzecz jasna, że dalibyśmy sobie radę i bez nich;) Ale pewne jest, że nie zajęlibyśmy miejsca premiującego awansem do klasy A. Do tego jeszcze dołączyło trzech zawodników z sąsiedniego Władysławowa - Kuba Damaszke, Bartosz Ławniczak i Jan Kamiński. Oni to znacznie podnieśli poziom drużyny. Ale na tym nie koniec, bo doszli jeszcze Robert Ustarbowski, Piotr Ustarbowski, Robert Modliński, Marek Budzisz (wszyscy ze Swarzewa), a jeszcze później Michał Konkel (Władysławowo), Waldemar Łuczak (Gdańsk), Maciej Kotłowski (Luzino/Władysławowo), Bartłomiej Jarmuż (Karwia) i Filip Wojtania (Swarzewo).

No i zaczęło się. Jesień była rewelacyjna - zajęliśmy drugie miejsce, trzy punkty mniej niż OKS Janowo. Zaliczyliśmy dziewięć zwycięstw, jeden remis i dwie porażki. Mieliśmy wówczas najlepszy bilans bramkowy w lidze, najwięcej strzelonych bramek...

Wiosna też nie była gorsza, a nawet lepsza. Niestety, nie na tyle żeby zająć pierwsze miejsce w lidze. Ale na szczęście od roku chyba awans uzyskują dwa pierwsze zespoły. Punktów zdobyliśmy tyle samo co lider z Janowa, ale notowani zostaliśmy wyżej z racji tego, że wiosną zremisowaliśmy z OKS, a oprócz tego byliśmy znowu najlepsi pod względem bilansu bramkowego, zdobyliśmy zdecydowanie najwięcej bramek i straciliśmy prawie najmniej.

W klasyfikacji za cały sezon zdobyliśmy najwięcej bramek, bo aż 108. Straciliśmy prawie najmniej - 36. Tylko Kaszuby Połchowo straciły o jedną bramkę mniej od nas. Zdobyliśmy najwięcej bramek u siebie - 55, oraz na wyjeździe - 53. Do tego razem z OKS Janowo odnieśliśmy najwięcej zwycięstw na wyjeździe - 8. A z Huraganem Smolno mieliśmy najwięcej remisów na wyjeździe - 3.

Generalnie zostaliśmy drużyną nr 2, ale mimo to z możliwością gry w klasie A. Teraz czas na przemyślenia co do infrastruktury naszego obiektu oraz tego, czy zostajemy przy pierwotnym składzie. Czy też wzmacniamy się posiłkami, o których już coś tam słychać...


  • Komentarzy [1]
  • czytano: [783]
 

autor: RUDA_SLASKA 2013-06-22 12:21:58

Profil RUDA_SLASKA w Futbolowo Nowy Stadion dla Swarzewa ;] Pozdro !!


Musisz się zalogować, aby dodawać komentarze.

Losowa galeria

Konsal Sławoszyno - Jantar Swarzewo
Ładowanie...

Reklama

Logowanie