KLKS Jantar Swarzewo - strona nieoficjalna

Strona klubowa
  • JANTAR - KULTURA!!
  •        

Buttony

Aktualności

Będziemy grać, nie damy się bez walki...

  • autor: kibol.pl, 2013-06-27 21:23

Nie ma jeszcze oficjalnego potwierdzenia, ale kilkakrotne zapewnienia ze strony działaczy gdańskich wskazują, że będziemy grać w klasie A. Pewne działania z naszej strony będą konieczne, ale powinniśmy sobie z nimi poradzić.

Po wielu rozmowach z działaczami komisji ds. licencji klubowych oraz komisji ds. bezpieczeństwa na obiektach sportowych Pomorskiego Związku Piłki Nożnej utwierdzają nas w przekonaniu, że zagramy w przyszłym sezonie w klasie A. Konieczne są pewne działania infrastrukturalne z naszej strony - to nie ulega wątpliwości, ale już jesteśmy w trakcie ich rozwiązywania. A i najważniejsi sponsorzy czekają tylko na sygnał, aby wspomóc nasze działania.

Wymagania zgodne z przepisami co do infrastruktury są mocno wyśrubowane, ale zapewniono nas kilkakrotnie, że w Związku też są ludzie którzy działali w klubach. Wiedzą, że wszystkiego nie da rady zrobić od razu i to zwłaszcza teraz - w dobie kryzysu gospodarczego. Dla nas najważniejsze jest chyba to, że nikt nie będzie się upierać przy budowie ogrodzenia obiektu. Przynajmniej na razie... To "zjadłoby" nas finansowo. Jest za to kilka innych spraw, z czego szatnie to sprawa najtrudniejsza, bo najdroższa... Podpisaliśmy wprawdzie kolejny raz porozumienie z Domem Kaszubskim, ale to nie jest najlepsze wyjście. Czas chyba zrobić jakiś choćby kroczek w kierunku stworzenia gościom i sędziom przynajmniej namiastki tego co na boisku być powinno. W przyszłym tygodniu zrobimy chyba zebranie zarządu wraz z naszymi sponsorami, może dojdziemy do jakichś wniosków.

Z innej beczki - zaczynamy zbierać podpisy pod deklaracjami gry w Jantarze. W przeciągu dwóch tygodni chcemy wiedzieć czy dotychczasowi zawodnicy chcą nadal z nami występować, no i chcemy znać decyzje ewentualnych nowych piłkarzy (podobno tacy też będą...).

Inna sprawa to kolejne drużyny. Mimo, że od dłuższego czasu prowadzimy zajęcia z młodzieżą nie chcielibyśmy jeszcze tworzyć ligowej drużyny młodzieżowej, bo trudno byłoby złożyć ją z dwóch roczników. Wystosowaliśmy więc pismo do Zarządu PomZPN - zgodnie z regulaminem - z prośbą o umożliwienie nam gry bez konieczności posiadania drużyny młodzieżowej. Zobaczymy jaka będzie odpowiedź gdańskich władz piłkarskich. To bardzo ważne, bo odmowa może stanąć nam na drodze do gry w klasie A.

Inna rzecz, że ilość chętnych zawodników do gry skłania nas do zastanawiania się nad utworzeniem rezerw w klasie B gminy Puck. To jednak jest jak na razie pod wielkim znakiem zapytania, bo wiązać się będzie z dodatkowymi obciążeniami i finansowymi i osobowymi (ktoś musi pokierować tą drużyną). Treningi byłyby wspólne, więc nie musiałby być dodatkowy trener. Ale na pewno potrzebny byłby kierownik, który zadbałby o wszystkie sprawy organizacyjne. Ale to jeszcze zobaczymy.

Na razie ustaliliśmy pierwszy sparing. Zagramy z Nordą Karwia w weekend 10/11 sierpnia.


  • Komentarzy [0]
  • czytano: [639]
 

Musisz się zalogować, aby dodawać komentarze.

Losowa galeria

Orlik: Jantar Swarzewo - Połchowo II
Ładowanie...

Reklama

Logowanie