KLKS Jantar Swarzewo - strona nieoficjalna

Strona klubowa
  • JANTAR - KULTURA!!
  •        

Buttony

Aktualności

Brąz w jubileuszowym turnieju w Starzynie

  • autor: kibol.pl, 2013-07-07 17:06

Dzisiaj drużyna Jantara Swarzewo wywalczyła trzecie miejsce w jubileuszowym, XL Turnieju Piłki Nożnej im. Leopolda Dettlaffa. Nie było łatwo, bo przeciwnicy nie pomagali, a i temperatura była całkiem wysoka.

Do turnieju zgłosiło się 12 drużyn z terenu gmin Puck, Krokowa i z miasta Puck. Podczas losowania okazało się, że niektórzy trafili na puste losy. Drabinka turniejowa przygotowana była na więcej drużyn. Szkoda, bo można było rozlosować sześć pierwszych par, po czym kolejne pary z sześciu drużyn. Na koniec trzy najlepsze drużyny zagrałyby o miejsca już każdy z każdym. Tak my to widzieliśmy, ale organizatorzy przygotowali już wcześniej medale dla czterech najlepszych zespołów, więc faktycznie szkoda by było ich nie wręczyć czwartej drużynie (a medale są ładne, trzeba przyznać).

W drodze losowania - tak samo jak rok temu - trafiliśmy na drużynę Huragana Smolno. I ponownie wygraliśmy to spotkanie, tym razem jak pamiętam 4:0. W trakcie wynikła niepotrzebna pyskówka, którą od obrażenia naszej drużyny rozpoczął jeden z zawodników Smolna. Generalnie mecz z naszą przewagą i chyba najlepszy w naszym wykonaniu podczas całego turnieju.

W drugim spotkaniu poszło już trochę gorzej. Zakończyło się remisem 1:1. Bramkę straciliśmy w głupi sposób, po tym jak jeden z zawodników Mechowa leżał na własnej połowie i zwijał się z bólu. Przeciwnicy, jak i my z ławki krzyczeliśmy, aby wybić piłkę. Ostatecznie jednak futbolówkę przejęli mechowianie i pognali na bramkę, gdy w tym czasie nasza obrona stała i zastanawiała się co zrobić... I tak wyrównali wynik, po czym przyszło zmierzyć się nam w rzutach karnych. W drugiej serii, jak dobrze pamiętam, jeden ze strzałów obronił Józek - stojący w bramce Relaksu. Zrobiło się groźnie, ale chyba w trzeciej Marcin Pobłocki też obronił jeden ze strzałów. W czwartej serii przeciwnik posłał piłkę obok słupka, więc wystarczyło że Jakub Damaszke strzelił kolejnego gola na początku piątej kolejki i na tym sędziowie poprzestali. Wynik 1:1 (k. 4:2).

W półfinale trafiliśmy na Zatokę Puck i muszę powiedzieć, że przeciwnik wygrał zasłużenie. Trochę zastanawiać może, dlaczego sobie nie poradziliśmy i przegraliśmy 0:2. Ale trudno, została walka o trzecie miejsce.

W meczu o podium zmierzyliśmy się z Kaszubami Połchowo. Początek był wyrównany, ale czym dalej w las tym osiągaliśmy coraz większą przewagę. Ostatecznie zwyciężyliśy chyba 5:0, albo 6:0...

Generalnie fajna impreza. Trochę pograliśmy, sprawdziliśmy różne ustawienia, pośmialiśmy się. Taka wesoła niedziela, tym bardziej że nasi kibice byli z nami ;)


  • Komentarzy [0]
  • czytano: [816]
 

Musisz się zalogować, aby dodawać komentarze.

Losowa galeria

Orlik: Jantar Swarzewo - Żelistrzewo
Ładowanie...

Reklama

Logowanie