Chyba bez Sierki, za to z Celtikiem

• autor: kibol.pl, 2013-07-29 19:55

Władze Korony Żelistrzewo zdecydowały o wycofaniu drużyny seniorów z rozgrywek Klasy Okręgowej. Ma to też wpływ na skład naszej grupy Klasy A.

Korona wycofała się z rozgrywek, gdyż brakowało chętnych do gry. Teraz w powiecie puckim na najwyższym szczeblu występować będą ponownie dwie drużyny - Start Mrzezino oraz MKS Władysławowo.

Sytuacja w wyższej lidze ma też wpływ na kształt naszej grupy Klasy A. Dzięki wycofaniu się Korony utrzymanie w okręgówce należy się drużynie GKS Sierakowice. W takim razie zgodnie z regulaminem utrzyma się w Klasie A także Celtic Reda. Drużyna z powiatu wejherowskiego licencję na grę w Klasie A już otrzymała, więc jest duża szansa że spotkamy się w rozgrywkach.

O ile kusić mogła gra z teoretycznie silniejszą drużyną GKS Sierakowice, to na pewno działaczy cieszy w tym wypadku krótszy wyjazd na mecz. Dłuższych wyjazdów i tak będzie więcej niż w Klasie B, a najdłuższy do Gowidlina (za Sierakowicami). To jednak wszystko jest tylko gdybaniem, dopóki nie poznamy oficjalnych składów grup ligowych.

Sparing Jantar - Kaszuby Połchowo