Buttony

Aktualności

Kolejna przegrana w sparingu

• autor: kibol.pl, 2014-03-04 22:24

Tym razem piłkarze Jantara Swarzewo nie poradzili sobie z drużyną Nordy Karwia. Przegrana wyniosła aż 1:5 (0:1).

Faktem jest, że z racji nieobecności na sparingu trenera, drużynę próbował poustawiać prezes klubu. Założenie od początku było takie, że nastąpią spore zmiany w składzie. Szkoda, że zabrakło Jakuba Damaszke, bo wówczas mogłaby być sprawdzona mała rewolucja w obronie. A tak, wykonaliśmy w tej formacji tylko połowiczną rewolucję. Wymiana zawodników nastąpiła również pomiędzy pomocą i atakiem.

Choć pierwsze minuty były dość chaotyczne, to później - dość zaskakująco - było całkiem dobrze. Piłka chodziła między piłkarzami nadzwyczaj celnie. Niestety, gdzieś w okolicach 30-38 min straciliśmy panowanie na boisku co zaowocowało kontrą Nordy i stratą bramki. Mimo to, chyba nikt po dobrej grze chyba nie przypuszczał że możemy ten mecz przegrać.

Tym bardziej, że po przerwie mieliśmy wrócić do naszego dotychczasowego ustawienia. Nie wiem co na to wpłynęło, ale okazało się że eksperymentalne ustawienie sprawdziło się znacznie lepiej. W drugiej połowie strzeliliśmy wprawdzie bramkę na 1:1, ale później straciliśmy cztery kolejne. W międzyczasie przybył trener, ale jego obecność nie uchroniła drużyny od straty goli.

Co gorsza, wiemy już że kontuzjowany w sparingu z MKS Władysławowo Bartłomiej Jarmuż, nie zagra z nami w rundzie wiosennej. Kontuzja okazała się zbyt poważna.