Trzymam kciuki za Jantara!

• autor: kibol.pl, 2014-04-22 21:49

Już od przyszłego weekendu swarzewski klub poprowadzi inny prezes. Rezygnuję z funkcji, ale nadal będę trzymać kciuki za wyniki Jantara.

Założenie drużyny miało być fajną zabawą. I było, chociaż nie brakowało przeciwności losu. Trochę mieliśmy szczęścia, trochę pomogli dobrzy ludzie, a trochę daliśmy sami od siebie. Razem wyszła niezła mieszanka, co przełożyło się na wywalczenie dwóch awansów i możliwość kolejnego... A to wszystko w ciągu niecałych trzech lat.

Przychodzi czasami taki moment, że trzeba się zastanowić nad przyszłością. Niestety, ale w tej sytuacji która funkcjonuje, nie widzę dłużej miejsca dla siebie w Jantarze. Sprawa jest złożona i składa się na nią co najmniej kilka problemów. Dla mnie najważniejsze jest to, że klub nie spełnia wymogów licencyjnych i chyba długo jeszcze nie będzie spełniać. Przede wszystkim boisko, które funkcjonuje w Swarzewie od 1957 roku, cały czas jest na gruncie rolnym trzeciej klasy - co to znaczy? Ano jak się w gminie dowiedziałem nie można boiska ogrodzić, ani dociągnąć do niego żadnych mediów (wody, prądu). Pomimo kilku rozmów w tej sprawie, nic się nie zmieniło a już rozpoczął się proces licencyjny na przyszły sezon. My natomiast w obecnej licencji mamy zapis, że do końca ubiegłego roku mieliśmy ogrodzić boisko. Mam nadzieję, że znajdzie się ktoś skuteczniejszy ode mnie, kto tę sprawę zdoła załatwić a jedyną szansą jest przyjęcie przez Radę Gminy Puck planu zagospodarowania dla tej części Swarzewa.

Kolejna rzecz to brak drużyny młodzieżowej, chociaż chętna młodzież jest. I to utalentowana. Pomimo prób nie znalazł się chętny do ukończenia kursu trenerskiego, nota bene chcieliśmy pokryć koszty z pieniędzy klubowych - a to koszt ok. 1000 zł. Szkoda, bo może się okazać, że w przyszłym sezonie nawet w Klasie A Jantar nie zagra.

To podstawowe problemy, które mnie gryzły od dłuższego czasu. Po mału dochodziły kolejne... Nie będę o wszystkich wspominać bo to nie miejsce na to, ale w każdym razie nie będę biegać za piłkami jakby tego chciał trener. On drużynie jest teraz bardziej potrzebny, więc to właśnie ja składam swoją rezygnację. Nie potrafiłem załatwić ważnych dla klubu spraw, nie potrafię porozumieć się z trenerem - więc czas na zmiany. Oby na nich skorzystał Jantar. Tego klubowi ze Swarzewa życzę z całego serca!

Jantar Swarzewo - OKS Janowo